Seyyar Mobil Tuvalet Nedir?

Seyyar Mobil Tuvalet

Seyyar mobil tuvalet, tuvalet olmayan yerlerde kokusuz bir şekilde tuvalet hizmetinden yararlanmak anlamına gelir. Seyyar tuvaletlerin özellikle etkinliklerde veya geçici prefabrik bölgelerde kullanıldıklarını söyleyebiliriz. Seyyar mobil tuvaletler rahatlıkla bir yerden bir yere taşınabilirler. Farklı modellere gere farklı özelliklere sahip seyyar tuvaletler bulunmaktadır. Günümüzde bu tuvaletlerin, duşlarla ve diğer prefabrik yapılarla birlikte oldukça profesyonel bir şekilde üretildiklerini ve kullanıldıklarını söyleyebiliriz. Konser, düğün gibi etkinliklerde oldukça yaygın olarak kullanılan bu tuvaletler, kanalizasyonun olmadığı dağlık veya şehirden uzakta yerlerde de yaygın olarak kullanılırlar. İnşaat çevrelerinde de bu türden tuvaletlerin yaygın olarak tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Mobil tuvaletler, mobil duşlarla birlikte tercih edildiklerinde ise kişilerin uzun süreli ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahiptirler.

Seyyar Mobil Tuvaletlerin Özellikleri Nelerdir?

Seyyar olmaları nedeniyle her ne kadar içlerinde birikmeler olsa da, bunun kokusuz bir şekilde tutulabilmesi için bir kapasitenin olduğundan bahsedebiliriz. Seyyar mobil tuvaletlerde fosseptik depoları standart türlerde 150 litre miktarındadır ve bu tuvaletleri satın alan kişiler isterlerse tuvaletleri kanalizasyon şebekesine de bağlayabilirler. Kanalizasyon şebekesine bağlanmaları halinde bu tuvaletler çok uzun yıllar sabit olarak da kullanılabilirler. Fakat genelde seyyar mobil tuvalet kanalizasyona bağlamadan kullanılır. Bu noktada seyyar tuvaletlerin her yere taşınabilir dayanıklı tuvaletler olması önemlidir. Çünkü seyyar mobil tuvaletleri satın alan kişiler eğer bu tuvaletleri bir etkinlik için satın alıyorlarsa bir sonraki etkinlikte de tuvaleti kullanmayı isterler. Kaliteli firmalardan tercih edilmeleri durumunda seyyar tuvaletlerin oldukça kullanışlı olduklarını söyleyebiliriz.

Seyyar mobil tuvalet standart 150 litre fosseptik kapasitesinin haricinde de özelliklere sahiptir. Normal bir tuvalette, tuvalet sonrasında herkesin elini yıkamak için suya ihtiyacı olur. Seyyar mobil tuvaletlerde 350 litrelik temiz su kapasitesi bulunmaktadır. Kişiler bu sayede rahatlıkla seyyar tuvaletlerde ellerini yıkayabilirler. Bu suyun istenildiği zaman geri doldurulması ve kullanımına devam edilmesi de söz konusudur. Ortalama katılımcıya sahip bir etkinlik için bu türden bir tuvaletin rahatlıkla yeterli olacağını söyleyebiliriz.  Kişi sayısına bağlı olarak tuvalet sayısını arttırmak kadın erkek ayrı olmak üzere tuvalet seçmek de seyyar mobil tuvalet almayı düşünün kişiler için söz konusudur.

Klasik seyyar tuvaletlerde el yıkamak için temin edilen temiz su için herhangi bir ekstra enerji kaynağına da ihtiyaç duyulmaz. El yıkama suyu ayaklı pompa ile sağlanarak, seyyar mobil tuvalette ekstra masrafa gerek kalmaz.

Seyyar tuvaletlerin diğer bir özelliği ise bu tuvaletlerde kullanılan temiz suyun, fosseptik artık ile karıştırılmamasıdır. Fosseptik artık 150 litrelik bölmede depolanırken, el yıkama suyu olarak kullanılan su ise 30 litrelik ayrı bir alanda depolanmaktadır.

Seyyar Mobil Tuvaletlerin Diğer Özellikleri Nelerdir?

Seyyar mobil tuvaletler yukarıda saydığımız özelliklerinin yanı sıra, kolay taşınabilir ve hareket ettirilebilir tuvaletlerdir. Fosseptikleri alındıktan sonra iki kişinin rahatlıkla götürebileceği ağırlıktadırlar. Polietilenden yapılmış olmaları seyyar mobil tuvalet türü tuvaletlere bu avantajı sağlamaktadır. Tabi bu bahsedilen en basit tipte seyyar mobil tuvalettir. Bunun dışında daha ağır ve düzenli kullanım için tercih edilebilecek modellerin varlığından da bahsedebiliriz.

Seyyar mobil tuvalet kurulum açısından da sorunsuzdur. Satın alınmalarının veya kiralanmalarının ardından içlerine su konularak kullanıma açılabilirler. Seyyar tuvaletlerde dikkat edilmesi gereken tek husus tuvaletlerin düz bir zemine koyulmasıdır. Aksi takdirde tuvaletlerin içerisinde biri varken veya yokken devrilmesi söz konusudur. Koyuldukları bölgenin düz olmasına dikkat edilmeleri durumunda herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *