Saç Mezoterapisinin Etkileri Nasıldır?

Saç Mezoterapisi

Saçlarımız neden şampuan reklamlarındaki gibi gür ve parlak değil? Hem de o şampuanları kullandığımız halde? Belki de bakımlarını eksik etmememize rağmen? Neden dökülüyor saçlarımız? Bunun birçok sebebi var. Öncelikli olarak cinsiyet gözetmeyen etkenlerle başlarsak, aşırı stres, düzensiz beslenme, uyku bozuklukları, ani kilo kaybı, şok diyetleri, kullanılan ilaçlar gibi değişkenler saçlarımızı dökebilir ya da güçsüzleştirebilir.

Kadınlar için hormonal bozukluklar (tiroit hormonu dengesizliği, doğum kontrol hapları, Polikistik Over(PKO), menopoz, hamilelik) saçların hacminikaybetmesine, dökülmesine ve cansızlaşmasına sebebiyet verebilirken, erkekler için ayırt edici değişken ise Androgenetic Alopesi(AGA) olabiliyor. AGA, genetik olarak erkekte saç dökülmesi anlamına gelirken, PKO ise kadında yumurtlama sürecinde, yeni oluşan yumurtayı taşıyan foliküllerin büyüyüp yumurtayı açığa çıkartamaması ve yumurtanın yüzeyinde milimetrik kistler halinde birikmesidir.

Bu hastalık kadınlarda adet düzensizliğine, hormonal bozukluklara bağlı saç dökülmesine, hamile kalamamaya, zor hamile kalmaya ve testesteron artışından dolayı kıllanmaya sebep olur. Fakat saç mezoterapisi tüm bu sorunlardan muzdarip kişiler için bir deva olarak karşınızda duruyor. Aynı zamanda http://sacmezoterapisiankara.com/ gibi sağlık kuruluşlarında saç ektirmiş kişilerin de yeni filizlerinin gelişmesi için kullanabildiği bu yöntem, tüm saç sorunlarınızı çözmeyi garantiliyor.

Saç Mezoterapisi

Daha güçlü ve hacimli, dökülmeyen, reklamlardaki gibi parlayan saçları bazı çok pahalı bakım ürünleri de vaat ediyor. Bu terapinin onlardan farkı ne diye soracak olursanız, o kürler, bakım yağları, şampuanlar ve kapsüller saç derinize sadece dışarıdan nüfuz edebiliyor ve etkileri sınırlı kalıyor. Bu terapide ise saçınızın ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral, protein ve antioksidanlar, kan dolaşımını hızlandırıp saçınızı güçlendirecek ve daha iyi besleyecek ilaçlar saç derinizin altına enjekte edilerek hedefe tam anlamıyla ulaşması sağlanarak tam sonuç elde ediliyor. Bu terapiyle sağlıklı bir saça kavuşma şansınız diğer manuel ürünlere göre 8 kat daha fazla.

Dökülen Saçlarımın Yerine Yenisi Çıkar Mı?

Hiçbir formül dökülen saçlarınızı geri getirmez. Fakat saç derinizin kuruluğu ve beslenememesi yüzünden ortaya çıkamamış saç köklerinizi, eğer varsa bu tedavi geri getirebilir ve var olan potansiyeli tam anlamıyla kullanabilmiş olursunuz. Bu terapi için genellikle 8 seans öneriliyor ve saç dökülmesi sıkıntısı olan hastalara bu seanslar ilk ay haftada bir defa, daha sonrasında ise 2 seans 15 günde bir, kalan 2 seans da ayda bir uygulanıyor. İlk ay yoğun seans yapılmasının sebebi, saç dökülmesini hücum terapi ile durdurmak ve daha fazla saç kaybetmeden saçın sağlıklı formunu yeniden oluşturmak. Bu seanslarda da aşamalı olarak terapi sizlere uygulanacak. Bu aşamalar ise şöyle;

1- Öncelikle saçlarınız ozonlanmış su buharı ile 15 dakika boyunca buharlanır ve böylelikle yapılacak olan iğneler için saç derinizin yumuşaması ve terapi boyunca acı hissetmemeniz sağlanır.

2- Daha sonra özel bir mezoterapi tabancası ile ilaç enjekte etmeden 4 mmlik bir iğne yardımıyla saç derinize 300 kadar iğne deliği açılıp, kanatılır. Bunun sebebi saç derinizin altında birikmiş ölü kanları temizlemek ve kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bu işlem esnasında acı hissetmezsiniz. Çünkü buharlama işlemi ve sürülen ilaçların anestezik etkisi vardır. Bu işlem 5 dakika kadar sürer.

3- Sonraki adımda gene özel bir tabancaya takılmış 6 mmlik bir iğne ile saç derinizin altına saçınızın ihtiyacı olan vitamin, mineral, antioksidan maddeler, protein ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunan ilaçlardan yapılmış bir karışım 300 defa farklı bölgelere enjekte edilir. Acı hissetmezsiniz.

4- Daha sonra saçlarınız özel bir solüsyonla yıkanır ve sıradaki yağ ve kür bakımı için hazırlanır.

5- Saçınıza sürülen kür ile terapi sonrası ağrı hissetmezsiniz ve yaraların kapanmasını hızlandırıcı etkisi vardır. Yağ ise yeni işlem görmüş saçlarınızı dış etkilerden korur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *