Botoks Mucizesi

Estetik cerrahide bir mucize olarak tanımlanabilen botoks uygulaması boyun çizgilerinizi, alın çizgilerinizi, gözaltında oluşan kırışıklıkları ağız çevresinde istenmeye çizgileri yok eden güvenilir bir uygulamadır. Geniş bir kullanım alanı olan bu uygulama aynı zamana aşırı terleyen insanların da bu sıkıntılarını kökünden çözüyor. Çeşitli göz hastalıkları ve nörolojik hastalıklarda sinir –kas kavşağının bloke edilmesi gereken yerlerde kullanılan botoks bir bakteriden elde edilen bir çeşit proteindir.

Birkaç dakikalık bir enjenksiyonla 6 ay boyunca kırışıklıklarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlayan bu mucizevi uygulama yaşlılığın belirtisi olan kırışıklıkları engelliyor.

Botoks Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Botoks izmir doktorlarına göre 18 yaşından 60 yaşına kadar herkes botoks uygulaması yaptırabilir. Kırışıklıklardan kurtulmak ve daha genç bir görünüme kavuşmak isteyen herkes botoks işlemini yaptırabilir.

Botoks Yan Etkileri

Halk arasında yılan zehri olarak bilinen Botoks bir yılan zehri değil bir bakteriden üretilen bir nevi proteindir. Kas-sinir ilişkisine müdahale ederek kasların gerilmesini sağlar ve sinirleri bloke eder. Böylece kırışıklıklar oluşmaz ve derinleşmez. Uygulamanın ikinci günü etkisini gösteren botoks işlemi her 6 ayda bir tekrarlanır. Böylece kırışıklıklardan tamamen kurtulmak mümkün olur.

Amerika başta olmak üzere tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından uygulanan bu işlem; yüz ifadelerini de olumsuz etkilemez. Bazı önyargılı insanlar botoks uygulamasının felce neden olduğunu gibi yanlış bir algıya sahiptir. Felç sinirlerin ölmesi demektir. Botoks işlemi ise sinirleri öldürmez onları bloke eder. Belli bir süre sonra bu etki tamamen yok olur.

Piyasalarda botoks etkili kremler satılmaya ve pazarlanmaya başlamıştır. Fakat botoks etkili krem diye satılan bu ürünlerin botoks etkisi yapmadığı bilinmelidir. Botoks deri altına iğne ile enjeksiyon şeklinde yapılmaktadır. Dışarıdan krem sürerek bu etki sağlanamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *